پیوندهای اجتماعی

peikekhavarorg

مقالات پیک خاور

کیک کلید نشان مک فارلین
کیکی بود بنام ارز دولتی "ترجیحی‌" ....
جهانگیری معاون اول حسن فریدون در مقابل دو گروه از باندهای قدرتمند شده توسط دولتهای مافیایی گذشته ، گفت
نه حرف شما و نه حرف اینها ..۴۲۰۰تومان
خیر ببینید،
ولی مگر کیک ارز دولتی تنها با جهانگیری اغاز شد؟
ارز دو نرخی که از اغاز دولت موسوی اغاز شد اغاز یک مهمانی چپاول و غارت خودی ها بود که با مشارکت سهم خوران از سفره انقلاب برگذار گردید و چهل سال این میهمانی کثیف ادامه داشت
مشارکت کنندگان در تقسیم کیک ..
حسن و حسین فریدون
جهانگیری و برادرش ..
نوبخت ..نهاوندیان..نیلی..
مدیران ارشد بانک مرکزی ..
مدیران ارشد بانکها..
مدیران ارشد گمرکات ..
مدیران اداره استاندارد ..
وزیران صمت ، جهاد،کشاورزی و اقتصاد و دارایی و سایر وزرا در نوبتهای بعدی ..
اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس در اولویت و سپس سایر کمیسیونها ، در این دوره و دوره های قبل ..در اخر تتمه نمایندگان در پیتی مجلس.
روش بدینصورت بود که افراد نامبرده شده ارز ۴۲۰۰ تومانی بگیرند و تحت نام نیازهای کشور هر چه را که بتوانند سریعتر به پول تبدیل کنند وارد کنند ..
شرط اول توان تبدیل ان کالا به ریال بود ..
در چنین شرایطی ورود کالایی بجای کالای دیگر و یا غیر استاندارد بودن ان بخصوص در امر غذا و دارو میتوانست مسئله ساز شود.. از اینرو مدیران گمرک و اداره استاندارد باید کمال همکاری را میکردند که طبعا با اختصاص "سهم" و بخشنامه از رییس جمهور بنفش این حل مشکل را میکرد .
بدینصورت میتوان گفت "در طول دولت حسن فریدون کشور با "بخشنامه "اداره شد و نه قانون ...
امارها نشان میدهد که دولت کتیف روحانی رگورد دار صدور بخشنامه است و فقط در مورد "ارز " هر ۱/۵ روز یک بخسنامه صادر شده ..
طبیعی بود که ملتی فقیر شده توسط دولتهای سی ساله توان جذب این حجم از کالا را نداشته باشد از اینرو دو هدف اصلی که در سی سال گذشته چراغ راه اصلاحطلبان بود را تشدید کردند ..
یکم... وارد کردن کالا برای طبقه ای که دستش بدهانش میرسید ، با کالاهایی پولساز همچون اتومبیلهای لاکچری و ایجاد مالها و هایپر ها برای حذب بیشتر کالا های لوکس
دوم..تخریب و بستن تتمه فضای تولید برای باز شدن فضای واردات
سوم ازاد گذاشتن نرخ فروش کالا برای هرچه بیشتر توان تبدیل کالا به پول ..
با اغاز غارت ارز ها و طلای کشور تمامی فاسدان اطراف دولت به وارد کننده تبدیل شدند ..امارها نشان میدهد تنها زر طول سه روز بیش از سه هزار شرکت واردات بنام افراد گمنام و بعضا فقیر ، ثبت گردید که امروز مشخص شده اکثریت این شرکتها اصولا وجود خارجی ندارند ..
کیک دلار نه تنها مفسدین مافیایی وابسته به نهادهای امنیتی غرب را جذب کرد بلکه از مسئولین و مدیران و کارکنان ادارات کشور عناصری فاسد و دزد و چپاولگر و رشوه گیر ساخت که بسرعت اقتصاد و فرهنگ کشور را بسمت فروپاشی سوق دادند ..
حرص گرفتن دلار بیشتر ، از شریعتمداری وزیر صمت یک کلان قاچاقچی و از مدیران گمرک رشوه خواران بزرگ ساخت که توانست شصت هزار دستگاه خودرو لاکچری پورشه و لامبر گینی و رولز و بنز و..و.. را از مبادی رسمی کشور وارد کند .
فساد بجایی کشید که وزیر جهاد کشاورزی و شریکش حجاریان چندین هزار تن نهاده دامی فاسد را خریدند و ماه ها تحت عنوان ترافیک بندری روی اب نگاهداشتند و هم ارز را بالا کشیدند و هم بیمه را موظف به پرداخت خسارت کردند ..
با توسعه واردات و تراکم کالاهایی که جذب نمیشد اینبار مافیایی روحانی کالا را ثبت ورود میکردند و از همانجا بکشور ثالث میبردند ..
خرید بنزین که در انحصار نزدیکترین افراد به حسن روحانی بود فسادی چندبرابر مضاعف داشت .با ارز دولتی گرانترین نوع بنزین خریداری و سپس در کشوری دیگر فروخته سپس بنزین با مرغوبیت کمتر خریداری و به کشوری دیگر فروخته شده و پس از چند بار معامله پست ترین بزنین موجود را بکشور وارد میکردند که سبب الودگی وحشتناکی در کلانشهر ها را سبب شد ..
این بخشی کوچک از جنایات عظیم دولت هشت ساله روحانی و الودگی چهل ساله نیروهای نفوذ در مدیریت کشور بود که به یمن انتخاب درست ملت امروز رییس جمهور انقلابی کمر به قطع ریشه این شجره خبیثه بسته است ..
حذف ارز ترجیحی بزرگترین گام در تغییر ساختار اقتصادی کشور و گام بلندی بسوی اقتصاد مقاومتیست
نعیم صفایی