پیوندهای اجتماعی

peikekhavarorg

مقالات پیک خاور

بیانیه مرکزیت پیک خاور

ما جنبش شجاعانه رزمندگان فلسطینی با نام طوفان الاقصی را گرامی میداریم و معتقدیم این حرکت بینظیر و شجاعانه، اینده ای روشن را برای خلق فلسطین به ارمغان خواهد اورد که بدنبالش تغییر ساختار جهانی و اغاز نظم نوین جهانی را تسریع خواهد نمود..
ما بعنوان کمونیستهای واقعی توده ای و ادامه دهندگان پلنوم شانزدهم و هفدهم حزب توده ایران، معتقدیم صهیونیسم یک پروژه بین المللی است که مرکز ان در راس حاکمیت ایالات متحده ، از نهاد ریاست جمهوری تا مجلسین و فرمانداران و شهرداران ان ، و ادرس شعباتش را هم در راس حاکمیت بریتانیا ،فرانسه ، ایتالیا ، المان و تمامی اعضای ناتو و اقمار امریکا در سراسر جهان پراکنده هستند را میتوان سراغ گرفت ،
باور داریم که صهیونیسم جهانی به سبب ایدئولوژی فوق ارتجاعی،‌شووینیستی و راسیستی ان همپوشانی قدرتمندی با کل پلتفرم امپریالیسم جهانی داراست. ازین رو قادربه اعمال هژمونی بر دولتهای اقمار امپریالیسم است . لازم به توضیح نیست که ایدئولوژی صهیونیسم یک ایديولوژی شووینیستی و نژاد پرستانه است که با آئین یهودیت منطبق نیست، کماینکه یهودی بودن لازمه صهیونیست بودن نیست. بسیاری مسیحیان و مسلمانان صهیونیست هستند. بطور مثال فرقه مسیحی ایوانجلیکال درآمریک، و یا ملایان وهابی سعودی صهیونیست هستند و برای اثبات ادعای خود حتی از قران کریم فاکت هم می آورند! .
ما معتقدیم الیگارشی سرمایه داری بانک های صهیونیستی نقش مهمی در اهرمهای اقتصادی امپریالیسم جهانی امثال بانک جهانی ،صندوق بین المللی پول دارا هستند. این نهادها در همبستگی کارتل مانند ، یکپارچه عمل میکنند و تا امروز عملا به ابزاری برای تحمیل اراده« یک درصدی ها» بر سیاست کشورهای صعیف تبدیل شده است
ما آگاهیم که همه ساکنان اسرائیل نظامیان ذخیره صخیونیسم هستند. لذا ما همه ساکنان اسراییل را نظامیانی میدانیم که برای حفظ منابع اتمی و احتمالا ازمایشگاه های بیولوژیکی امریکا ساکن اسراییل شده اند و با این تعریف باور داریم که ضمن خونین بودن دستهای احاد صهیون ها ، اصولا موجودیتی بنام"شهروندان بیگناه" در اسراییل وجود خارجی ندارد. ..
ما باور داریم که اسراییل بزرگترین پادگان نظامی امریکا و غزه بزرگترین زندان بیگناهان فلسطینی در جهان است .
ما یقین داریم امپریالیسم فرتوت و رو به مرگ و فروپاشی ، تلاش میکند با قربانی کردن صهیونیستهای اسراییلی، شعار مرگ بر امریکا را به مرگ بر اسراییل تقلیل دهد تا در زمان مناسب بتواند پایش را از منطقه بیرون بکشد .
ما سکوت خیانتبار سازمان ملل در قبال این جنایت بزرگ تاریخی علیه بشریت را در همراهی کامل با ایالات متحده میدانیم و مطمئن هستیم دولتهایی که این جنایت را تایید یا در مقابلش سکوت کردند تاوان سنگینی پرداخت خواهند کرد.
ما باور داریم که بنیانگذاران اسرایبل همان کاپوهای صهیونیست هستند که در دوران حاکمیت نازیها با انها همکاری میکردند و بنا بر اسناد تاریخی ، همین کاپو ها ،فجیعترین و رذیلانه ترین رفتارها را با یهودیان غیر صهیونیست ،کمونیستها و ضد نازیها داشتند.
ما بر این باوریم که پروژه کاشتن یک محله جعلی به نام اسرائیل در دل جهان عرب/اسلامی از توطئه ها ی استعمارکهنه بریتانیا و فرانسه در منطقه است. .با نضج مبارزات ضد استعماری ملل در بند خاور میانه و آفریقا در سالهای منتهی به جنگ دوم جهانی این دو گرگ فرتوت استعماردریافتند که روزهای چپاولشان به شماره افتاده است. با همکاری الیگارشهای بانکی صهیونیستی و همتاهایشان در اشرافیت انگلستان اندیشه ایجاد شبه کشوری جعلی شکل گرفت . پیش ازین بیانیه لرد بالفور نخسن وزیر وقت بریتانیا کلنگ ایجاد پادگانی که منافع امپریالیسم سفید پوستان مسیحی غرب را در منطقه پاس بدارد زده شده بود. .
.
اسراییل تنها کشوری در جهان است که کودکان را محاکمه نظامی و زندانی میکند ..
ما باور داریم در این هفتاد و اندی سال تکرار همان جنایات دوران نازیها ، توسط همین وارثان رذالت مانده ارثی از پدران کاپو صفت صهیونیستها است علیه فلسطینیان انجام شده .
لذا میتوان گفت این بظاهر شهروندان اسراییل دو تابعیتی هایی هستند که شغلشان حفط منافع امپریالیسم جهانی در این منطقه است بهمین دلیل اسراییل هیچکدام از قطعنامه های سازمان ملل را با اتکا بقدرت صهیونیسم بین الملل ، اجرا نکرده است و هیچ مجازاتی هم از سوی این سازمان ملل که خود تحت هژمونی الیگارشهاست بر ان تحمیل نشده . لذا اشاره کردن اعضای ناتو به تابعیت دوم انها از فرانسوی یا امریکایی با المانی و بریتانیایی و..و. تنها برای پنهان کردن تابعیت اسراییلی انهاست ..
لذا ما بدون هیچ لکنت زبان و بدون اما و اگر و شرط و شروط ، یک صدا از مبارزات فلسطینیان دفاع میکنیم و این مبارزات را مشروع و در مسیر تاریخ میدانیم .
لنین می‌گوید،
ما «مشروعیت و خصلت مترقی و ضرورت جنگ‌های داخلی ـ یعنی جنگ‌های
"طبقه‌ ستمدیده برعلیه طبقه‌ی ستمگر" ، بردگان بر علیه برده‌داران، دهقانان سرف بر علیه اربابان زمین‌دار، کارگران مزدبگیر بر علیه بورژوازی ـ را کاملاً به رسمیت می‌شناسی
لذا ما معتقدیم مبارزات همیشگی جان بر کفان فلسطینی ، جنگ ستمدیده علیه ستمگر است
ما اعلام میکنیم سران کشورهایی که امروز از کشتار ساکنان زندان محاصره غزه دفاع میکنند در جنایت علیه بشریت شریک هستند ، بایدن ، سوناک ، مکرون ، شولتز و ریاست اتحادیه اروپا و کسانی دیگر ، شریک جرم در قتل بیگناهان و نتانیاهو و هیئت بظاهر دولت او عاملان اصلی این کشتار بیگناهان از کودکان و زنان و مردان هستند .
ما معتقدیم اسامی نامبرده باید در دادگاهی جهانی محاکمه و مجازات شوند ..
تا امروز تنهاحدود چهار هزار کودک فلسطینی یا با بمباران و یا شلیک مستقیم نطامیان جنایتکار اسراییلی کشته شده اند و نتانیاهو ضمن تایید این خبر گفت "لازم باشد بیشتر هم میکشیم " ..این سخنان بیانگر ماهیت کثیف این ایدئولوژیست ..
ما معتقدیم ، رسانه های ناتو مانند بی بی سی و زیر مجموعه ان نیز با خبرسازیهای دروغ و اتهامات نادرست علیه رزمندگان فلسطینی و تلاش برای تعویض جایگاه ظالم و مظلوم که فضا را برای بمبارانهای کور اسراییل اماده کردند ، باید در "دادگاه جهانی" پاسخگوی جنایاتشان بشوند ..
«دادگاه جهانی» ، تنها یک ارزو نیست ،بلکه تغییر جهان وجود چنین دادگاهی را میسر و حتی الزامی میکند .
سخنان بایدن و بکار بردن واژه"جهان متمدن" در مقابل "جهان وحشی"نشان داد تئوری "جهان چند قطبی " دست ساخت غرب بود و امروز تئوری پیک خاور در تبیین جهان بد دو بخش"شمال ثروتمندجهانی وجنوب گرسنه جهانی"‌تنها قطبهای حقیقی امروز جهان است .
ما ایمان داریم که حمایتهای بیدریغ رهبر فرزانه و حکیم انقلاب اسلامی ایران از فلسطینیان و وجود سپاه قدس به رهبری شهید ماندگار در تاریخ جهان حاج قاسم سلیمانی بعنوان اولین و بزرگترین پرچمداران انترناسیونالیسم ضد امپریالیستی جهانی توانسته روابط جهانی را بزیان امپریالیسم و شمال امپریالیست .نقش اول را بخود اختصاص دهد .
ما باور داریم که مبارزه باامپریالیسم ، استراتژی انقلاب اسلامیست و تاکید میکنیم زمان در غبار بودن سیاست به پایان رسیده و تفاوتهای دو جهان کاملا اشکار است ،از اینرو باور داریم که کسانی با هر برچسب از شبه کمونیستها و چپنماها و اپورتونیستها گرفته تا اصلاحطلبان و رسانه های وابسته به اصلاحطلبی که در مقابل و تقابل با سیاستهای خارجی ایرانند ، عملا در جبهه امپریالیسم فعالند چه مزد بگیر باشند و چه نباشند .
بدین ترتیب پیک خاور حمایت کامل خود از خط رهبری ایت الله خامنه ای ، به عنوان پرچمدار مبارزه ضد امپریالیستی جهانی ،اعلام و مبارزات فلسطینیان را در هر شکل ان برای ازادی و استقلال مظلومین فلسطینی علیه صهیونیسم ظالم را عملی درست و الزامی میداند..
ما باور داریم جهان جنوب تحرک خود را اغاز کرده و جنبش امروز فلسطین اغاز جنبش جهانی میلیونها میلیون خلق های جهان است که تظاهرات عظیم همین روزهای پر رنج در کشور های مرتجع ،طلوع اتحاد جهانی یک مبارزه انترناسیونالیست را نوید میدهد ..

لنین میگوید: « سیاست، در عصر توده‌ها، در جایی شروع می‌شود که میلیون‌ها، یا حتی ده‌ها میلیون میلیون انسان در آن‌جا یافت می‌شوند
لنین با اشتیاق خاطرنشان می‌کند که قرن بیستم، بیش از هر قرن دیگری، عصر توده‌های بی‌شمار ـ دوران انبوه مردم است؛ و انقلاب در هر صورت یک جنگ است؛ تنها جنگ مشروع، عادلانه و ضروری؛ جنگی که نه به خاطر منافع کثیف و پلید مشتی از حاکمان و استثمارگران، بلکه به خاطر میلیون‌ها و صدها میلیون استثمارشده جهان و کارگران بر علیه استبداد و خشونت انجام می‌گیرد.
لنین بارها و بارها تکرار می‌کند که
«انقلابی‌بودن در نهایت امر، رفتار کردن همچون یک مبارز انترناسیونالیست است. »
او اضافه میکند ..
«انترناسیونالیسم واقعی یکی و فقط یکی است: تلاش فداکارانه برای کسترش جنبش انقلابی و پیکار انقلابی در "کشور خویش" و پشتیبانی از همین پیکار و از همین مشی در "سراسر جهان".»..
پایدار باد جنبش ضد امپریالیستی جهانشمول به پرچمداری رهبر انقلابی ایران .
پر توان باد بازوی رزمندگان فلسطین..
پیک خاور ...