پیوندهای اجتماعی

peikekhavarorg

مقالات پیک خاور

خیانت به شرکا، بنمایه بورژوازی..
شبه کمونیستها ،چپنماها، و تمام مغروق های کلاپ هاوس ها و شیفتگان خیل اموزگاران رسانه ای تولید غرب ، این مقاله را نخوانند. چون نه درکی از ماجرا دارند و نه خواهند داشت و نه سهمی در ساختمان اینده کشور دارند تنها سیاهی لشکرهایی هستند که بعد از علنی و اشکار شدن حقایق ، تنها عرق سرد بیماری برایشان باقی میماند ، چون انچنان ویروس ارتجاع مدرن بیمارشان کرده که امیدی به نجاتشان‌نیست ..
اما ماجرا چیست ؟
علی رغم کارشکنیهای عجیب و غریب روز انتخابات که در بعضی شهر ها کار رای گیری را به پنج صبح کشاند و علی رغم ابطال بیدلیل بیش از پنج میلیون رای ، در نهایت کارزار انتخاباتی با پیروزی قاطع دکتر رییسی در انتخابات ۱۴۰۰ به پایان رسید .
اینگونه بود که بدنبالش زلزله ای بجان مجموعه ارتجاع از حلقه نیاوران تا حلقه کیان و بنیاد باران افتاد که چند هفته ای شوک ناشی از این پیروزی انها را به کما برد .
کافیست تصور کنیم اگر حتی یکی از این اتفاقات برای ارتجاعیون افتاده بود چه خشتکی میدریدند و چه جنایتهایی در خیابان میافریدند ..اما سکوت دکتر رییسی در مقابل همه تخرببها ، اب سردی بود بر طراحان پروژه ای که انتظار داشتند رییسی هم مانند میر حسین موسوی لشگر کشی خیابانی کند ..
بعد از ان بود که ارتجاع چند تکه شده روحانی را "کم عقل و بیخرد" خواند و حماقتهای او را عامل چنین شکستی برای "ناسا" دانست و تصمیم گرفتند از روی سر اعتدالیون و شخص روحانی عبور کنند ..
این زمان بود که ارتجاع جلسه پشت جلسه برگزار کرد تا راه حل بیابد و به باور من از کمکها و امدادات غیبی بریتانیا هم بی نصیب نبود ..
اینگونه بود که بناگهان شاهد بیرون ریختن انواع کلاپ هاوس ها و رشد قارچگونه انواع رسانه های تصویری و یوتیوبی در فضای مجازی شدیم و با چهره هایی اشنا شدیم که بشدت و علنا از "جمهوری اسلامی" دفاع میکنند ولی نامی از " انقلاب اسلامی" و تغییرات اساسی انجام گرفته در این دوسال را عنوان نمیکنند و هیچ سخنی از راه اندازی بیش از پنج هزار کارخانه متروک شده و لغو ده ها هزار امضای طلایی واصلاح گمرکات و..و..به میان نمیاوردند ، و این در حالیست که همین اشخاص حاضر در کلاپهاوسها و تلویزیونهای مجازی در طول حکومت حسن فریدون خود در راس یا در خدمت مقامات تصمیمسازی کشور بودند و 4df304a1 4189 4655 9646 9393787c9a24کمتر صدایی از انان شنیده میشد ..
به جرات میتوان گفت کلیه ادمین های کلاپ هاوسهای نو پا وابستگان دو جناح ارتجاعند که با بازنگری در روش قدیم و پنهانکاری تلاش میکنند جامعه را بسمت افکار خود بکشانند که البته تا کنون بجز مشتی روشنفکرنما و چپنماو شبه کمونیست و بی هویتهای طبقه بورژوازی خارج کشوری و متمایلان داخلی میر حسین موسوی موفقیت چندانی بدست نیاورده اند ..
به جرات میگوییم که مجموعه این مراکز نمایندگان دو جناح و ازچهار درصدیها هستند و مانند همیشه پشت نقاب دفاع از جمهوری اسلامی و تلاش برای حذف واژه "انقلاب اسلامی" و "سند تحول" پنهانند. از جمله اگر ریز بینانه بنگریم برنامه پر طرفدار جدال بسیار زیرکانه از نقش آیتالله خامنه ای و تیمش در شکل بخشیدن و ایجاد پارادایمی دگرگونه در آسیای غربی در میگذرد و به حاشیه چینی ها میپردازد. ..
در کمال بی میلی اما ناگزیرم بعضی مدعوین برنامه جدال را در هم تلاشی کلاب هاوس ها و همانند تنها به حساببیاورم . میزبانی برنامه جدال از مدعوینی سوال برانگیز از جمله دکتر سهیمی إصلاحات چی آمریکا نشین و یاسر جبرئیلی هم باند لاریجانیها برنامه ریزان جدال را در کتگوری خاصی قرار میدهد. کتگوری آنچنان «خاص» که انچنان حرکت کنند تا خشم استراتژیستهای امپریالیستی بریتانیا را برنیگنیزند و سرنوشتی چون پروفسور میلر برای گردانندگان جدال را رقم نزنند.
یاسر جبرییلی یار غار علی لاریجانی است که توسط شخص علی لاریجانی بعنوان جانشین تام الاختیار در شورای عالی امنیت ملی روی صندلی علی لاریجانی مینشیند و رای او رای علی لاریجانیست ..
او توسط اصولگرایان باند لاریجانی بدلیل توان بالای سخنوری و چهره قابل قبول و تیپ اکثریت پسند انتخاب شد تا سنگهای در مسیر این جناح که اتفاقا در تضاد با نظرات و استراتژی علیزاده است را تنها بدلیل اتحاد موقت این دو دیدگاه در مقابل سند تحول و تغییرات زمان حاضر از سر راه بردارد . طبیعیست که این حلِ معضلِ این تضاد را علیزاده در برنامه هایی که جبرییلی غایب است جستجو کند و تلاش کند در غیاب او استراتژی خودش را به پیش ببرد که در ذیل به انها اشاره خواهیم کرد .
اما باید دانست که در حال حاضر هر دو نفر در یک راهکار متفق و همراهند و ان
«تولید و نشر انواع اطلاعات نادرست و مخدوش اما قانع کننده و در کلمات کوتاه انهم در لابلای جملات پر احساس سینمایی/سیاسی مطول ، ولی بسیار بحالت پیش پا افتاده برای مغزهای شستشو شده ولی اماده پذیرش شده است»
استراتژی جبرییلی چیست ؟
جبرییلی بعنوان نماینده بخش اصولگرایان قالیباف ، لاریجانی با اشراف کامل از وضعیت امروز اصلاحطلبان از کارگزاران گرفته تا بنیاد باران تلاش میکند بعد از هاشمی رقیب تضعیف شده و متلاشی شده و نا هماهنگ شده و بدنام ناشی از حماقتهای دولت حسن فریدون و نافرجامی برجام که تصویبش محصول تلاشهای لاریجانی در مجلس بود را با توجه به اینکه تغییرات بنیادی اقتصاد خارجی ایران با ورود به حوزه شانگهای ، تقریبا راه ارتباطی اصلاحطلبان به اروپا را از داخل قطع کرده ، حریف را برای همیشه زمینگیر و فروپاشی کرده تتمه فعالان بدرد بخور ان جماح را بسمت خود بکشاند .
جبرییلی در این مسیر بدون درنگ حریف را در گوشه رینگ میکوبد و تا انجا پیش میرود که حریف را "ضد انقلاب" و تمامی قدرت کشور را در دست او اعلام میکند ، او که بعنوان نماینده لاریجانی ها خود را "سرباز رهبری"معرفی میکند کار را به انجا میکشاند که بگوید ..
«حاکمیت و دولت هیچکاره اند و قدرت حقیقی در دست ضدانقلاب(اصلاحطلبان)است و تلاش میکند با این ترفند زیر شراکت چهل ساله این دو جناح که سالها در تقسیم "عادلانه"تروت های غارتشده ملت شریک بودند ، بزند .
جبرییلی انچنان در پروپاکاندای خود غرق است که فراموش میکند امروز درامدهای کشور بدست دولت است و درامدهای نفت و گاز و عمده دلارهای ناشی از صادرات به بانک مرکزی ریخته میشود و همچنین قدرت و توانایی پیمانکارانی عمده همچون قرارگاه خاتم که بصورت کاملا جهادی فعال است و بزرگترین طلبکار دولتهای گذشته و غارتگران چهل ساله بوده را نیز ندیده میگیرد و عملا شرکای نه چندان دور را با لگد از خود دور میکند و صاحب قدرت ولی ضد انقلاب میحواند .
همزمانی این سخنان جبرییلی با سنگ اندازیهای علنی قالیباف در مجلس علیه دولت و همیشه غایب بودن او و حضور دایمش در قم و سنگ زدن به نمایندگان اصلاحطلب کار را تا جایی کشاند که تمامی نمایندگان اصلاحطلب گیلان تهدید به استعفا کردند و بعضی هم ناچار شدند بقیمت لو رفتن فسادهای مالیشان با نطقهای اتشین از اصلاحطلبان دفاع کنند و این هم البته بسیار قابل فهم است ..
از دیگر سو الیگارشی اصولگرایان نیز با تاسیس فروشگاه های عظیم "سرای ایرانی"‌ با دو شعبه غیر قابل رقابت در "قم و اصفهان" این دو پایگاه سنتی اصولگرایان ،با تخفیفات ویژه و عرضه محصولات کاملا "ایرانی" با اقساط طولانی و حمل رایگان به تمام نقاط ایران به مالهای بزرگ اصلاحطلبان که اجناس لوکس تماما خارجی را عرضه میکنند اعلان جنگ داد .
این الیگارشی تلاش میکند با حذف کامل رفیب موتلفه را در تجارت با چین و روسیه همراه خود کند یا همراهی انها را بپذیرد .
موتلفه ای ها در دوره اول دولت روحانی با احساس خطر از سمت کمپرادورها در ملاقاتی با نمایندگان چین در مشهد طی پروتکلی منسجم اکثر سرمایه خود را در چین فعال کردند و تجارت بین ایران و چین را سامان دادند دادند و با اغاز روابط ایران و روسیه تجار موتلفه اولین گروهی بودند که وارد کارزار تجارت با روسیه شدند .
از دیگر سو امنا رسانه بظاهر ملی کشور هم در یک موقعیت مغتنم ضمن علنی کردن روابط عمله های اصلاحطلب خزیده در رسانه با رو کردن پرونده دو عنصر فاسد وابسته به انها شرایطی را ایجاد کردند که بتوانند براحتی دست بیک پاکسازی از پسماندهای اصلاحطلب در این رسانه بزنند ..
اما علیزاده این چنین نیست استراتژی او مانند تمامی دشمنان ایران تنها دو نقطه کاملا واضح را هدف گرفته .
یکم... جایگاه مقام معظم رهبری
دوم.... سپاه .
او بخوبی میداند که بدون تخریب چهره بدنامهای اصلاحطلب قادر به جذب مخاطب نخواهد بود و در این مسیر با کوفتن و لجنمال کردن علنی اصلاحطلبان فاسد توانست در بین جامعه روشنفکری بظاهر چپ جایی دست و پا کند .
اودر طی این مسیر با دقت و وسواس حتی از سخنان جبرییلی هم استفاده میکند .
فی المثل تحت عنوان حمایت از رهبری با بکار بردن واژه "خامنه ای هم در کشور کاره ای نیست" و
بکار گیری تحقیر امیز و مکرر واژه"خامنه ای" در مورد بالاترین مقام سیاسی کشور که علاوه بر جایگاه رهبری مقام مذهبی "ایت الله" را هم دارد و دقت علیزاده در بکار نبردن واژه "ایت الله خامنه ای"‌ و یا "رهبر ایران"‌ یا حتی "رهبری"انهم در حالیکه این فرد بارها و بارها واژه "پرزیدنت بایدن"‌ و "ژنرال پینوشه" را در سخنانش بکار برده ، بیانگر شناخت او از هوادارانی دارد که میداند ته قلبشان علاقمند به کوبیدن رهبری و سپاه هستند .
بدرستی میتوان گفت تمام تلاش او برای بی ارزش نشان دادن این مقام و جایگاه رهبری در ایران به این دلیل است که بتواند در فکر مخاطب ، تخریب این جایگاه را امری ساده و بدون عوارض و پیامد نشان دهد و چنین القا کند که این مقام بود و نبودش بی تاثیر است و ان را عادیسازی کند ...
او در برنامه ای که در مورد خرید هواپیما توسط حسن روحانی تهیه کرده بود تلاش کرد با زمینه سازی هنرمندانه سینمایی و بازیهای هالیوودیِ براد پیتی این جعل بزرگ را جا بیندازد که::
حسن فریدون صد برابر هوشمندتر از خاتمی!! است و عجیبتر اینکه، حسن فریدون سیصد برابر هوشمند تر از رییسی!! است و جالبتر اینکه ضریب هوشی حسین مرعشی چهارصد و پنجاه 😄 برابر هوشمندتر از دکتر رییسی است و نه حسن فریدون، یعنی کسیکه حماقت و بیسوادیش را در مصاحبه در برنامه جهان ارا تابلو علنی کرده بود را چهارصد و پنجاه برابر هوشمند تر از دکتر رییسی عنوان میکند .
اینهمه تلاش و درصد بندی تنها به این دلیل است که بتواند دکتر رییسی را فردی کم هوش و بیسواد نشان دهد .
این سخنان ترجمه حرفه ای همان جملات تکراری
«رییس جمهور شش کلاسی » است ،
اما اینبار بزبان مشترک علیزاده ای و بی بی سی و اینتر نشنالی » ..
او دیگر نیازی نمیبیند که برای مخاطب وارفته خود توضیح دهد که این ضرایب هوشی ۱۰۰ و ۳۰۰ و ۴۰۰ و ۴۵۰!! را از کجای بازار سید اسماعیل اورده چون میداند خمیر را خوب گرفته و مغزها را با شو سینمایی اماده کرده و اکنون که خمیر ورامده باید انرا به تنور فریب بچسباند ..
علیزاده در این راه از گفتن دروغ های علنی هم ابایی ندارد ..
او جعل "دولتی" بودن اتاق بازرگانی را از اینجهت اعلام میکند تا بتواند در ذهن بیننده هالوی خود انتصاب سلاح ورزی و انتخاب اعضای اتاق که حسین مرعشی انرا با عبارت تصرف اتاق توسط ایادیش معرفی میکند را به حساب بی عرضه بودن دولت و ناتوانی شخص دکتر رییسی بگذارد ..حال انکه اتاق بازرگانی و اتاق ایران نهادی متعلق به بخش خصوصیت و دولت تنها بر صحت انتخابات ان نظارت دارد ..
تلاش علیزاده در جعل و دروغ و البته بدون نامبردن از فردی خاص ، فردی موهوم و فاسد گمنام را بدوا سپاهی و بعنوان "مظهر سپاه" عنوان کرد کرد تا بتواند "بدون نامبردن" از شخصی خاص این عنصر نامطلوب دست ساخت خودش را بعنوان "نماد سپاه" امروز معرفی کند تا پیش زمینه ای باشد برای شعارهای بعدی خودش ، تا اتهام زدن به "کل سپاه" توسط علیزاده بتواند چنین اغاز شود که:::
«تو سرمایه داری ،ویلای خارج از کشور داری ، در دبی شرکت داری و..و.. سپاهی هم هستی »...
همواره این چنین است ..اول بدنام میکنند سپس ضربه را میزنند ..
البته ما بخوبی میدانیم که مبتکر اصلی این جریان و حتی پیشنهاد ایجاد کلاپ هاوسها مانند همیشه از سوی باندهایی مانند باند هوشنگ امیر احمدی از نیوجرسی به هر دو جناح بوده.
امیر احمدی با توجه به نزدیک بودن سالگرد این توطئه چندلایه برنامه زن زندگی ازادی توانست آذر منصوری این مهره داخلی خود را برای پیشبرد اهداف احتمالی سالگرد مهسا به دبیر کلی اصلاحطلبان در ناسا ارتقا دهد . و بخوبی میدانیم برنامه علیزاده لندنی که کپی برابر اصل برنامه خود امیر احمدیست نمیتواند بدون اشاره و توصبه هوشنگ امیر احمدی در نیوجرسی انجام گرفته باشد .
اتفاقا او نیز دقیقا با همین شگرد و همین ادبیات و در همین زمان راجع به رهبری و سپاه برنامه ای بنام "کارنامه خامنه ای " ساخت. و همزمان با علیزاده ، رسانه ای کرد ..اگر به تشابه سخنان امیر احمدی در انتهای برنامه بررسی "کارنامه" دقت کنیم گویی علیزاده سخن میگوید نه امیر احمدی ..
لذا با این شرح مختصر ، اعلام میکنیم ما هیچ نگرانی از جانب هیچکدام از این برنامه سازان و کلاپ هاوس ها نداریم و انچه نوشته شد برای ثبت نظرات پیک خاور در تاریخ بود ، چون نیروهای تغییر در کشور نه تنها مستمع اینها نیستند بلکه راه انقلاب و ارزش سپاه و رهبری را بخوبی میشناسند و میدانند ، این جماعت اب در هاون میکوبند .
«تاسف ما تنها در این است که روزگاری قدرت تحلیل و تفسیر نیروهای کمونیست در حدی بود که حتی راستهای افراطی به ان استناد میکردند» .
ولی امروز چپنماها و شبه کمونیستهای بیسواد و لمپن ما هاج و واج و با لذت تمام نیوشنده اراجیف امیر احمدی و دنبالچه های لندنی او هستند ..
نعیم صفایی
پ..ن ...هوشنگ امیر احمدی رییس اتاق فکر مطالعات انقلاب ایران در نیوجرسی است و اول کسیست که در اوایل انقلاب به کاخ سفید گزارش داد که :
«شما نمیتوانید با ایت الله خمینی و انقلاب ایران رودر رو شوید لذا باید تلاش کنیم عناصر لیبرال و طرفدار غرب را در حاکمیت یافته بقدرت برسانید ..»
همینگونه هم عمل کردند و چهل سال انقلاب را به انحراف کشاندند ..
پ..ن.۲..در مورد شرایط خبرنگار شدن در کشورهای امپریالیستی نیز میتوانید به مقالات در گوگل یا مقاله خبرنگاری چیست و خبرنگار کیست در فیسبوک مراجعه بفرمایید ..
پ..ن ۳
وزارت بازرگانی مسئول توسعه و بهبود امکانات بازرگانی ایران و تنظیم قوانین و سیاست‌های کشور برای نیل به این هدف بود. در ۱۲ تیر ۱۳۹۰ این وزارت‌خانه با وزارت صنایع و معادن ایران ادغام گردید و با ادغام این وزارتخانه‌ها وزارت صنعت، معدن و تجارت به وجود آمد. و اتاق بازرگانی به بخش خصوصی واگذار گردید.
در تاریخ ۳ مهر ۱۳۹۸ اعضای مجلس ایران با احیای دوباره وزارت بازرگانی موافقت کردند، طرحی که به گفته کارشناسان ۲۰۰۰ میلیارد تومان هزینه دارد. در خرداد سال ۱۴۰۲ لایحه تشکیل وزارت بازرگانی با قید دو فوریت در مجلس شورای اسلامی تصویب شد واین وزارتخانه بزودی کار خود را از سر خواهد گرفت