پیوندهای اجتماعی

peikekhavarorg

مقالات پیک خاور

 
 
گمان بر این است که در مورد مرغ و تخم مرغ و گوشت دیگر نیازمند توضیح اضافه نیستیم چرا که بعد از زنده دفن کردن جوجه های یکروزه  تقریبا همه میدانند چه گذشته .
انچه مورد نظر این مبحت است خیانت به كشاورزان، توليد محصول با كيفيت و سالم و نيز خيانت به مصرف كننده توسط وزیر است كه  دست به واردات اين نوع بذر  زده است .
تقریبا همه با عرضه گوجه فرنگی های موجود در بازار  که قابل خوردن نیستند و کیفیت افتضاحی دارند اشنا هستند .
در گذشته کشاورز سیفی کار ما  مقداری از محصول را بر بوته نگهداری میکرد و بذر سال بعدش را تامین میکرد و با همان کود عادی حیوانی (ارگانيك) که در دسترس داشت از  مواد شيميايي هم بی نیاز بود. اما این وزارتخانه در سالهای قبل و با اغاز دولت سردار سازندگی به واردات بذر خارجی ، تحت نام پر محصول و پایدار  و با کود شیمیایی لازمه بذر وارداتی اقدام به ارائه ارزان اين بذر به کشاورزان كرد و عملا کشت سنتى را به محاق برد .
 با توجه به ظاهر محصول و پایداری ان بعد از برداشت، به تدريج نوع بومى و سالم تر  متروک شد .
با روی کار امدن دولت روحانی  نقش مافیای واردات بذر در مسیر براندازی انقلاب  و ضربه به تولید کشاورزی  ماهیت خودش را اشکار کرد.
جهاد کشاورزی ضمن ارائه بذر با قیمت سرسام اور هر کیلو ۵۰‌ میلیون تومان برای گوجه فرنگی و تا چند برابر این قیمت در بازار ازاد عملا"  کشاورزی را به نفع واردات  بایکوت کرد .
اما توطئه پنهان و اشکار نشده و مهم در گرانی بذر نیست که خیانت اصلی بسیار فراتر از ان است.
با گرانی بذر کشاورزان تلاش کردند به سیستم سابق و با نگهداری بخشی از محصول بذر مورد نیازشان را خود تامین کنند و عمل هم کردند،
اما انچه بدست اوردند چیزی،در حد هیچ بود ..
چرا که بذر وارد شده از مونوپل هایی امپریالیستی مانند شركت مونسانتو تهیه شده بود که اگر چه سبز میشد ولی برای کشت دوباره بار اور نبود،
اینگونه بود که کشاورزان ضمن از دست دادن یک فصل از کشت به برده وزارت جهاد کشاورزی تبدیل شدند. 
این مورد با واردات سال گذشته بذر خیانت مظاعف را توسط وزیر فاسد و وابسته به سازمانهای پنهان به نمایش گذاشت .
انچه امروز در بازار میبینید نتیجه واردات  بذرهاییست که يكبار مصرف است و عملا کشاورزى مستقل را از بين مى برد. هزينه بذر  يكبار مصرف گران و کود گران را انهم در دورانی که روحانی تعمدا ارز را تا بیست و پنج هزار تومان بالا برده، كشاورز ما را به خاک سیاه نشاند.

امارها نشان میدهند که کشاورزان نه تنها برای فروش همین محصول هم مالیات و هم ۹% ارزش افزوده پرداخت کردند .بلکه وزیر خائن  برای  همین بذر فاسد  هم سود چند برابر و هم ۹% ارزش افزوده را از کشاورزان گرفته است.