پیوندهای اجتماعی

peikekhavarorg

مقالات پیک خاور

ارتجاع چگونه ما را از حقایق منحرف میکند ...
چرا سازمانی عریض و طویل مانند صدا و سیما دو چهره منفور و بی ارزش بیوطن و خود فروش را در جامعه "پر مخاطب" میکند ؟
اگر بپذیریم که درامد نفتی این چهل سال برای اصلاحطلبان و اصولگرایان باند لاریجانی ها حدود ۱/۳تریلیون دلار بوده و اگر باور کنیم که در بدترین شرایط نفوذیها از هر دو جبهه حتی نیمی از انرا بالا کشیده و بخود و گروه خود اختصاص داده باشند ، امروز قدرتی اقتصادی در حد ۶۰۰تا۷۰۰میلیارد دلار پشتوانه اقتصادی انهاست..
این همان بازوییسیت که میتواند پولپاشی کند و همچنان پنهان بماند .
اگر گمان کنیم که این سلبریتیهای زباله با قطع برنامه سهمی از این پولپاشی ندارند ، در همان دامی افتاده ایم که ارتجاع برایمان تدارک دیده .
امتال این زباله ها چه کار!! کنند و چه کار نکنند سهمشان پابرجاست تا زمانی دیگر و استفاده ای دیگر بتوانند دوباره بکارشان بگیرند ..
صدا و سیما ابدا مشکلی با کنار گذاشتن این دو وابسته بی ارزش ندارد اصولا مغز کوچک اینها از کپی سازی برنامه تلویزیون اسراییل نا توان است و طرح در جای دیگری شکل گرفته .لذا براحتی اینها را میبرد ،مهران مدیری و رامبد جوان را میاورد ..مگر فرقی میکند ؟
مهم این است که ما ندانیم پشت پرده این سلبریتی سازی و پخش پول چه کسانی هستند و بر چه مداری فعالند و ریشه در کجاست .
با نگاهی ساده به رابطه این سازمان فاسد با "جم تی وی" و پاسکاری تبلیغات پر درامد ان و معرفی شرکتهایی که توان انتقال پول از کشور به ترکیه ،قبرس، دبی و کشورهای خوش اب و هوا را جهت خرید ملک یا ویلاهای انچنانی و حتی سرمایه گذاری را دارند ، نشان میدهد که موضوع فراتر از یک برنامه مشابه برنامه تلویزیون اسراییل و دو چهره زباله است . طرح اینگونه مسایل که میتواند با یک مصاحبه ختم شود ، تنها برای انحراف افکار عمومی انهم در استانه انتخابات است و بخشی ازجزیی ترین مسئولیت این سازمان ..
برای بهتر شناختن این سازمان بظاهر رسانه ای!! کافیست بدانیم "بی بی سی "با سی هزار پرسنل ۲۴ ساعته برای کل کشورهای جهان با زبان کشورهای مختلف برنامه میسازد و صدا و سیما با بیش از پنجاه هزار پرسنل و حدود ده هزار مرتبط حرفه ای و اماتور غیر سازمانی مانند خانه سینما و بخشهایی در وزارت ارشاد حتی قادر نیست یک برنامه جذاب و پر بیننده بسازد ..اما چرا ؟
تنها دلیل این حقیقت است که اصولا شرح وظیفه این سازمان ، مخاطب سازی و تولید فرهنگ انقلاب نیست ، بلکه بعکس تاراندن مخاطب بسمت بیرون است . قطعا منظور از بیرون تنها شبکه خبری بی بی سی و اعوانش نیست بلکه "جم تی وی" بعنوان اصلی ترین سریال ساز که توانسته تاثیر بسیار مهم و مخرب در تولید بی اخلاقی و فساد اخلاقی و فروپاشی خانواده دربین خانواده های ایرانی داشته و تقریبا تمامی سریالها و فیلمهایش توسط دوبلرهای رسانه داخلی دوبله شده ، شریک بیرونی این سازمان است .
حال اگر بپذیریم که "جم تی وی " اولین با توسط خانواده ای وابسته به سکت رجوی راه اندازی شد ، انگاه به نقش اصلی سلولهای فساد در این سازمان عریض و طویل که با بودجه ملت علیه انقلاب و فرهنگ انقلابی ملت فعال است و نقش دست دوم و بنوعی نماینده داخلی ان رسانه را بازی میکند ،پی میبریم ..
«لذا به باور من توانایی این بظاهر رسانه که در حقیقت نماینده دست دوم غرب در ایران است، در پنهانکاری عوامل اصلی وابسته نفوذی و اهداف اصلی انها و شکل دادن به جهت گیری فکری جامعه در مقاومت بیدلیل در مقابل منافع خودش و دشمن دیدن دوستان و دوست شمردن دشمنان و عوض کردن جای ظالم و مظلوم تا این تاریخ بسیار موفق بوده ».
قطعا این رسانه هرگز علنا علیه انقلاب سخنی نمیگوید و گهگاه با نشان دادن روتین و حرفهای همیشگی از یک خانواده شهید یا رزمنده خود را از این اتهام مبرا میکند ولی در عمل درست در هنگامیکه بمباران تبلیغاتی علیه ایران فعال میشود این رسانه همواره غایب است و اجازه میدهد تا خوب مغزها شسته شود ،تا انگاه با یک برنامه فوق ابکی به میدان بیاید .
گرچه همواره چنین نشان میدهد که بعنوان یک مثلا رسانه پیگیر معضلات کشور است ولی همواره در گفتگوی ویژه خبری ، بعد از اینکه میهمانان برنامه کلیه نارسایی ها را برخ ملت کشیدند و درست زمانیکه مدعو میخواهد عامل و یا عاملین اصلی را معرفی کند یا راهکار ارائه کند ، مجری حرفه ای رسانه میگوید«وقت برنامه تمام است»
شگرد دیگر این سازمان بی فرجام گذاشتن نارساییهاست .
و این عمل بعد از ریاست جمهوری دولت دکتر رییسی شکلی دیگر یافته .
کافیست به ساعات اختصاص یافته این رسانه به حسن فریدون در دوران ریاستش و نوع نگاه به ان در مقابل زمان اختصاص یافته به رییس جمهور رییسی در این زمان و نوع برخوردها دقت کنیم ..
این رسانه حتی برنامه گزارش ماهیانه رییس جمهور را نیز قطع کرد و در همان دو جلسه اجازه داد که مجری دایم بساعتش نگاه کند و در نهایت به رییس جمهور کشور مانند یک فرد عادی بگوید «وقت تمام است» تا بعد گزارش فوتبال پخش کند .
نتیجه..
امروز دیگر نقش مخرب این رسانه در اتحاد با چپاولگران ثروتهای غارتشده بعنوان بازوی قدرت ارتجاع بر کسی پوشیده نیست و همه میدانیم که نیروهای انقلاب و بسیجیان و شهدا سهمی ولو اندک در این رسانه ندارند و تلاش این قلم ناتوان تنها اشاراتیست به دانسته های ملت فرودست .
نعیم صفایی