پیوندهای اجتماعی

peikekhavarorg

مقالات پیک خاور


نوشته: نویداالسادات نبی پور

پس از اخراج اساتید دست راستی پرو ناتو و پرو امپریالیسم در دانشگاه های ایران ، فریاد و فغان اصلاحیون و اصولیون از۵۳ روزنامه وابسته و کانالهای بیشمار فضای مجازیشان برخواست..
سه قلوهای لندنی هم چنانکه افتد و دانید ، این فرصت طلائی در آتش تهیه رساندن به جبهه درمانده اصلاحیون و شرکا راغنیمت شمرده ، در دفاع از آنان از هیچ کوششی فرو گذار نکردند .
در میان این جمع از سوته دلان رسوا ، بخصوص آقای زیبا کلام شایان ذکر بسیار است.
ایشان که در کانال جدال در دفاع از صهیونیسم و رژیم آپارتاید اسرائیل از خود اشغالگران قدس هم صهیونیست تر شده بودند.
در چنین اشفته بازاری دریغم آمد که ازیک استاد مسلم جامعه شناسی در داشگاه بریستول، "پروفسور دیوید میلر" و اخراج ناجوانمردانه اش تنها به جرم دفاع از مظلومان فلسطین ، یادی نکنم.
در اکتبر 2021، پروفسور دیوید میلر، استاد جامعه‌شناسی، پس از کمپین گسترده تعدادی از بازیگران معلوم الحال همیشگی عرصه سیاست و سیاست گذاری در بریتانیا توسط مسئولین دانشگاه بریستول برکنار شد.
 رهبری این اتهامات با اتحادیه دانشجویان یهودی (UJS) با بودجه اسرائیل(بخوانید مالیات دهندگان سخاوتمند غرب) بود .4f8d0d6a-b298-4171-a6f5-717d6016ff9b.jpg
نمایندگان محافظه کار در کمیته منتخب آموزش و پرورش ، ایضا طوماری از بیش از 100 نماینده پارلمان که ادعا می کردند نظرات میلر در مورد UJS، امنیت دانش آموزان یهودی را تهدید می کند، حمایت می کردند.
ظاهراً دانشجویان یهودی، یا بهتر است بگوییم دانشجویان یهودی صهیونیست، آنقدر شکننده هستند که اعمال آزادی بیان توسط ضدصهیونیست ها سلامت آنها را تهدید می کند!! حزب محافظه کار که پرچمداری "آزادی بیان" را از وظایف خود میداند ، جملگی طرفدار حذف حق آزادی بیان در مورد حامیان فلسطینی هستند.
دانشگاه بریستول از بودجه دولتی دانشگاه ، نه یک، بلکه دو وکیل ارشد را مأمور تحقیق درباره اظهارات میلر کرده بود و هر دو دریافتند که آنچه او گفته بود طبق قوانین خود بریتانیا ابدا «گفتاری غیرقانونی نبوده». لذا ، این عقلا باید ختم پرونده را اعلام میکردند ، اما دانشگاه بریستول در آن زمان از وحشت به خطر افتادن امنیت شغلی مقامات بالای دا نشگاه مجبور بود که به فشارهای دولت و صهیونیست ها بر دستور آنها گردن نهد و بطور غیر عادلانه ای به قرارداد میلر با دانشگاه پایان دهد.
اگر چه بهانه اخراج میلر اتهامات یهودستیزی بر علیه او و دلیل تعلیق وی بوده است، اما هیئت انضباطی هیچ مدرکی دال بر یهود ستیزی میلر نیافت و دلیل اخراج را به تنهائی با طرح ادعاهای مبهم و غیرمستند در مورد رفتار او عنوان کرد.
اشکار است که هیئت رسیدگی کننده به اتهامات ، علیه میلر، او را نه به دلیل اتهاماتی که علیه او مطرح شده بود، بلکه به دلیل فشارهای سیاسی هماهنگ از سوی لابی صهیونیستی و سیاستمداران حامی صهیونیست، برکنار کرد.
گناه میلر این بود که عنوان کرده بود:
« امروزه هیچ مدرکی مبنی بر اینکه یهودیان از تبعیض در زمینه اشتغال یا در مشاغل در غرب رنج می برند وجود ندارد. کاملا برعکس. یهودیان در تمام حرفه ها و زمینه های زندگی عمومی برجسته هستند.»
اظهارات میلر مبنی بر اینکه یهودیان در غرب و به ویژه بریتانیا بخش ممتاز جامعه سفیدپوستان هستند، تنها به این دلیل بود که بتوانند از برچسب «یهودستیزی» برای هدف قرار دادن چپ و به ویژه رهبری رادیکال ان جرمی کوربین در حزب کارگر استفاده کنند .
میلر ، اینگونه اظهارات را که «یهودیان یک اقلیت قومی تحت ستم هستند و از یهودستیزی رنج می برند» را رد کرده بود. مخصوصاً وقتی گروه های صهیونیستی می گویند که یهودیان (البته یهودیان صهیونیست) حق دارند ظلم خود را نوعی "دفاع مشروع" اعلام کنند که البته به دین معناست که «هرگونه نقد رفتار قرون وسطایی دولت اسرائیل» از نگاه صهیونیسم به معنای یهود ستیزی است..
حقایق در مورد جامعه شناسی یهودیان در بریتانیا کاملاً روشن است. ویلیام روبینشتاین، رئیس سابق انجمن تاریخی یهودیان، در "چپ، راست و یهودیان" نوشت که "یهودیان بریتانیایی به طبقه متوسط رو به بالا مهاجرت کرده اند."
پروفسور جفری آلدرمن در «تواریخ یهودیان» (28.3.36) نوشت که یهودیان لندن «مسلماً اکنون بیش از هر زمان دیگری از اواسط قرن نوزدهم بورژوایی هستند.» در جامعه یهودی در سیاست بریتانیا (ص. 137) الدرمن نوشت که « پرولتاریای یهود عملاً ناپدید شده است. تا سال 1961، بیش از 40 درصد از یهودیان انگلیسی در دو طبقه اجتماعی بالاتر در مقایسه با کمتر از 20 درصد از جمعیت عمومی قرار داشتند.
روبینشتاین از این هم فراتر رفت. او معتقد بود که «ظهور یهودیان غربی به ثروت بی‌نظیر و موقعیت عالی منجر به ناپدید شدن تقریباً پرولتاریای یهودی با هر اندازه‌ای شده است. در واقع، یهودیان ممکن است اولین گروه قومی در تاریخ بدون طبقه کارگر با هر اندازه ای باشند.»
کاملاً واضح است که یهودیان در بریتانیا و سایر نقاط غرب بخش ممتاز جامعه سفیدپوستان هستند. با این حال، اگر میلر هر یک از اتهامات ضدیهودی بالا را گفته بود، به سرعت و به سرعت مطرح می شد. در حالیکه کامنتهای بالا در نشریات دست راستی یهودی در خود انگلیس منتشر شده است. به نظر میرسد که در بریتانیا
«گفتن هر نوع حقیقت در مورد اسراییل میتواند کامنتی یهود ستیزانه هم معرفی شود»
تونی گرینستین در وبسایت میدل ایست مونیتور میگوید :
تغییرات اجتماعی-اقتصادی پس از جنگ باعث مهاجرت طبقه کارگر یهودی از شرق لندن به حومه های طبقه متوسط شمال لندن شده است. از نظر سیاسی، این تغییرات در حمایت از اسرائیل و امپریالیسم غربی منعکس شده است. این به نوبه خود منجر به این شد که اسرائیل برای اکثر یهودیان ، یهودی بودن را باز تعریف کند. طبق این تعریف،
« هویت یهودی دیگر مبارزه با نژادپرستی و ظلم نیست، بلکه در مورد سرکوب دیگران است.»
او ادامه میدهد:
بسیاری از حامیان میلر در سال 2021 از تحقیقات او در مورد شبکه های قدرت صهیونیستی و به ویژه نقش محوری آن در رشد اسلام هراسی ناراضی بودند. گروه‌هایی مانند صدای یهودی برای کار از تمرکز بر صهیونیسم ناراضی بودند، زیرا مخالفان سیاسی‌شان در میان یهودیان و صهیونیست‌ها در هم آمیخته بودند .
اعلام حمایت از فلسطینی ها آسان نیست ، اما اعلام مخالفت با صهیونیسم دشوارتر است. گویی حامیان آزادی سیاهان در آفریقای جنوبی به دلایل «فرهنگی» از مخالفت با آپارتاید خودداری کرده اند.
بنظر میرسد روزهایی که اروپایی ها با اعلام برتری نژادی از استعمار و نژادپرستی همراه آن دفاع می کردند، گذشته است و نازی ها «علم» برتری نژادی را بی اعتبار کردند. بهمین دلیل نژادپرستان امروزی اعلام می کنند که هویت آنها "فرهنگی است نه سیاسی یا نژادی." Generation Identity و دیگران در هم جناح راست افراطی زبان خود را بر این اساس تطبیق داده اند.
این به این معنا نیست که آنها از سیاه پوستان یا مسلمانان متنفرند، بلکه ترجیح می دهند با همنوع خود همرنگ بمانند. این همان استدلالی است که صهیونیسم برای یک کشور یهودی به کار می برد.
به همین دلیل است که اعضای برجسته راست افراطی، از گیرت ویلدرز گرفته تا دونالد ترامپ، اسرائیل را دوست دارند. این دقیقاً همان دولتی است که آنها می خواهند ایجاد کنند.
لازم به ذکر است که نگارنده این سطور خود از قربانیان نفوذ بیش از حد صهیونیستها در دانشگاه سواز لندن است . پایان نامه من در رشته اتنومیوزیکولوژی به سبب اظهاراتم در مورد رشد کیفی موسیقی کلاسیک ایرانی پس از انقلاب اسلامی رد شد!
اگر نژادپرست هستید چه چیزی را در مورد اسرائیل دوست ندارید؟
نژاد پرستی صهیونیستی در نظام سرمایه داری با روح یهودیت معنی پیدا میکند...
"کارل مارکس".