WIDE bannerflags4

Mobile Peikekhavar
Write a comment
..خانواده روتشیلد (به آلمانی: Rothschild) خانواده سرمایه‌داری است که شجره نامه آن‌ها از قرن شانزدهم میلادی در آلمان قابل استناد است. این خانواده که از تبار یهودیان اشکنازی است و فعالیت‌های بانکداری خود را از قرن ۱۸ میلادی آغاز کردند. در حدود قرن ۱۸ میلادی که این خانواده در اوج قدرت خود بود، ثروتمندترین خانواده جهان محسوب می‌شد و بیشترین ثروت ثبت شده در دوران مدرن را دارا بود. ثروت خانواده به تدریج کاهش یافت زیرا در بین تعداد زیادی از ورثه تقسیم شد. امروزه با وجود آن که اعضای خانواده هنوز هم فعالیت‌های گستردهٔ اقتصادی در زمینه‌هایی مثل بانکداری، استخراج معدن، کشاورزی، شراب‌سازی دارند، اما فعالیت‌های خانواده روتشیلد بسیار کمتر از گذشته‌است.
ان ام روتشیلد اند سانز، بانک سرمایه‌گذاری بریتانیایی و چندملیتی است، که در سال ۱۸۱۱ توسط ناتان مایر روتشیلد تأسیس شد و هم‌اکنون پس از گذشت دو سده، همچنان توسط خانواده روتشیلد مدیریت و کنترل می‌شود.
اگر چه اخبار اخیر در مورد فعالیت‌های این خانواده به ندرت به گوش می‌آید، اما براساس تخمینات غیررسمی، ثروت خانواده روتشیلد به میلیون‌ها میلیارد دلار می‌رسد.
ان ام روتشیلد اند سانز
شرکت خصوصی محدود صنعت خدمات مالی بنیانگذاران
ناتان مایر روتشیلد دفتر مرکزی لندن، بریتانیا، افراد کلیدی
دیوید رنه د روتشیلد (رئیس هیئت مدیره) نایجل هایگینس
(مدیر عامل اجرایی)محصولات، بانکداری سرمایه‌گذاری
بانک تجاری سرمایه‌گذاری خصوصی مدیریت دارایی
بانکداری اختصاصی، درآمد افزایش ۱٫۴ € میلیارد یورو (۲۰۱۵)
سود ناخالص، افزایش ۲۶۸ € میلیون یورو (۲۰۱۵)
مجموع دارایی،یورو
شرکت در سال ۱۸۷۳ توسط هیو ماتسون تأسیس شد، زمانی که یک کنسرسیوم چندملیتی از سرمایه‌گذاران، اقدام به خریداری یک مجتمع معدن در منطقه ریو تینتو، واقع در استان اوئلوا، اسپانیا، از دولت اسپانیا نمود.
پس از آن زمان، این شرکت از طریق یک سری طولانی از مالکیت‌ها و ادغام‌ها، توسعه یافت و در پایان، به یک شرکت تولیدکننده مواد اولیه بسیاری از کالاها، از جمله آلومینیوم، سنگ‌آهن، مس، اورانیوم، زغال‌سنگ و الماس تبدیل شد.
شرکت ریو تینتو دارای عملیات استخراج فلزات در شش قاره می‌باشد، اما بخش بزرگ‌تر فعالیت‌های آن، در کشورهای استرالیا و کانادا متمرکز شده‌است.
سهام ریو تینتو در بازار بورس نیویورک، بورس لندن و بورس اوراق بهادار استرالیا مبادله می‌شود. در سال ۲۰۱۳ شرکت ریو تینتو با ارزش بازار سرمایه‌ای معادل ۱۰۳٫۸۲ میلیارد دلار، در فهرست فوربز جهانی ۲۰۰۰ در رتبه ۱۰۹ از بزرگترین شرکت‌های جهان قرار گرفت، همچنین به عنوان دومین شرکت معدنی جهان، شناخته شد.در سال ۲۰۰۸ این شرکت در رتبه ۲۶۳ از فهرست فورچون جهانی ۵۰۰ جای داشت.
امریس (انگلیسی: Imerys) شرکت استخراج معدن فرانسوی است، که در سال ۱۸۸۰ تأسیس شد.
شرکت سهامی عام، صنعت معدن سال تاسیس 1880
دفتر مرکزی پاریس، فرانسه محدودهٔ فعالیتجهانی
افراد کلیدی پاتریک کرون(رئیس هیئت مدیره) درآمد
۳٫۷ میلیارد یورو (۲۰۲۰)
خانواده روچیلد
ایولین دو روچیلد بانکدار
بنجامین دو روتشیلد بانکدار
ادموند جیمز دو روتشیلد بانکدار
ناتان مایر روتشیلد بانکدار
چارلز روچیلد بانکدار
مایر امشل روچیلد بانکدار
ناتانیل روچیلد بانکدار
لیونل والتر روتشیلد بانکدار، سیاست‌مدار یهودی‌تبار و عضو مجلس عوام بریتانیا بود. وی همچنین از حامیان اصلی آرمان صهیونیسم بود و نقش مهمی در صدور بیانیه بالفور داشت؛ که به تشکیل کشور اسرائیل انجامید. از آنجایی‌که والتر روتشیلد در زمان نوشته‌شدن بیانهٔ بالفور، بارون خانواده روتشیلد بود، کارهای مربوط به این بیانیه با نظارت شخص او انجام گرفته‌است.
گروه بیمه آراس‌ای، گروه بیمه رویال سان آلیانس؛ (به‌اختصار: آراس‌ای) شرکت خدمات بیمه بریتانیایی و چندملیتی است، که در سال ۱۹۹۶ از ادغام شرکت بیمه رویال و شرکت سان آلیانس تشکیل شد.
گروه بیمه آراس‌ای تاسیس 1996 دفتر مرکزیبریتانیا لندن، بریتانیا مدیر عامل اجرایی، استفن هستر، رئیس هیئت مدیره
جان نپیر درآمد، افزایش ۸٫۸ £ میلیارد پوند (۲۰۱۱)
سود خالصافزایش ۳۵۱ £ میلیون پوند (۲۰۱۱)
خانواده سوروس
جرج سوروس (زاده ۱۲ اوت ۱۹۳۰) کارگردان تجاری، سرمایه‌گذار، بازرگان، کنشگر سیاسی، و نویسنده مجار-آمریکایی است. سوروس رئیس هیئت مدیره بنیادهای جامعه باز و مدیریت سرمایه سوروس و بنیانگذار و رئیس هیئت مدیره شرکت سوروس است.
رئیس و بنیانگذار مدیریت سرمایه سوروس
بنیانگذار اسرائیلی بنیاد سوروس مشاور گروه کوانتوم فاند
دارایی خالص۸ میلیارد دلار آمریکا (اکتبر ۲۰۱۷)
سازمان‌ده انقلاب گل رز در گرجستان
شرکت مدیریت سرمایه سوروس در سال ۱۹۶۹ توسط جرج سوروس راه‌اندازی شد و در حال حاضر دارای سهام قابل توجهی در شرکت‌های فورد، وای‌پی‌اف، هربالایف، اپل، اینتل، موتورولا سلوشنز، هالیبرتون، فیسبوک، مایکروسافت و گوگل می‌باشد. دفتر مرکزی این شرکت در شهر نیویورک، ایالات متحده آمریکا قرار دارد و کلیه سهام آن در اختیار خانواده سوروس قرار دارد.
خانواده شیف
۱۸۴۷ – ۲۵ سپتامبر ۱۹۲۰) یک بانک‌دار، و سرمایه‌دار اهل ایالات متحده آمریکا بود. او به نیروهای ژاپن در جنگ ژاپن و روسیه کمک مالی نمود.او در فرانکفورت آلمان متولد شد و بعد از جنگ داخلی آمریکا به ایالات متحده مهاجرت کرد و به شرکت کوهن، لوئب و شرکاء پیوست. از این پست در وال استریت او مهمترین بانکدار یهودی در بین سالهای ۱۸۸۰ تا ۱۹۲۰ بود. این دوره بعدها توسط تاریخدانان دوران شیف شناخته می‌شود. او به تمامی مسائل یهودیان اهمیت می‌داد و نگران وضعیت یهودیان در امپراطوری روسیه تحت نظر تزار بود. او همچنین فعال در امر مبارزه با یهودستیزی، کمک به یهودیان مهاجر و کمک به جنبش صهیونیسم بود. او بعدها رئیس بسیاری شرکتهای مهم نظیر بانک ملی نیویورک، انجمن بیمه زندگی، ولز فارگو و کمپانی و راه‌آهن یونیون پاسیفیک شد.
خانواده کوشنر
کوشنر مالک اصلی هلدینگ و توسعه املاک کوشنر پراپرتیز و شرکت انتشار روزنامه نیویورک آبزرور است. او پسر ساختمان‌ساز آمریکایی، چارلز کوشنر است. کوشنر از مشاورین ارشد کمپین ریاست جمهوری دونالد ترامپ بود. او بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۶، دست‌کم ۷ میلیارد دلار در املاک نیویورک سرمایه‌گذاری کرد. در سال ۲۰۰۷، او در ۲۶ سالگی گران‌قیمت‌ترین خرید مالکیت یک ساختمان را در تاریخ آمریکا انجام داد.
خانواده گوگنهایم
سرمایه‌دار و بازرگان آمریکایی که پس از جنگ جهانی اول، بخش اعظم از دارایی خود را از معدن کسب نموده‌اند.
گوگنهایم پارتنرز (انگلیسی: Guggenheim Partners) شرکت سرمایه‌گذاری آمریکایی است، که در سال ۱۹۹۹ توسط خانواده گوگنهایم تأسیس شد.
گوگنهایم پارتنرر، شرکت مسئولیت محدود صنعت، خدمات مالی تاسیس 1999دفتر مرکزی نیویورک، شیکاگو
محدودهٔ فعالیت جهانی محصولات، بانکداری سرمایه‌گذاری
بازار سرمایه، مدیریت سرمایه‌گذاری بانک بازرگانی،
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.

Write comments...
or post as a guest