WIDE bannerflags4

Mobile Peikekhavar
Write a comment
در ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳، سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران در سانحه سقوط بالگرد به همراه چند تن از همراهان از جمله حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جان خود را از دست داد.
ما در CPGB-ML تسلیت عمیق خود را به مردم قهرمان ایران به مناسبت این فاجعه بزرگ می‌فرستیم، این فاجعه در زمانی رخ میدهد که ایران به گونه ای خستگی‌ناپذیر برای حمایت از مردم فلسطین و خاورمیانه تلاش می‌کند. محور مقاومت ضمن اینکه قهرمانانه در مقابل وحشیگری های رژیم هار صهیونیستی ایستادگی میکند. در همین حال بهانه ای برای کشاندن مستقیم نیروهای آمریکایی به یک جنگ منطقه ای گسترده تررا نمیدهد و ابعاد جنگ را مدیریت میکند.
واکنش ها شکاف جهانی را آشکار می کند
این فاجعه ناگهانی واقعاً ضربه دردناکی برای مردم ایران بود. پس از آیت‌الله خامنه‌ای، رئیس‌جمهور رئیسی و امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه، برجسته‌ترین نمایندگان سیاست ایران در صحنه بین‌المللی بودند. هر دوی این افراد با اردوگاه انقلابی ایران مرتبط بودند، که از یک سیاست قوی ضد امپریالیستی و انترناسیونالیستی در خارج از کشور در کنار تامین رفاه بیشتر در داخل حمایت می کند.
واکنش به مرگ نابهنگام رئیس‌جمهور بازتابی آشکار از تضادهای جهانی بود. به گفته کارتل های رسانه ای غربی، که به طرز مشمئزکننده‌ای از مرگ رئیسی خوشحال بودند، مانند بسیاری از رسانه‌های «مخالف» به ظاهر مترقی، رئیسی یک «دیکتاتور» و «قصاب» بود چرا که او تروریسم وحشیانه فرقه تروریستی مجاهدین خلق تحت حمایت سیا/موساد در سال 1988 را مهار کرده بود.
رئیس جمهور رئیسی نیز مرتباً به دلیل ادعای "سرکوب زنان" توسط دولتش محکوم می شد. مدارک واقعی کمی برای این ادعا ارائه شده است، فراتر از وجود قانون حجاب اجباری که اکنون به ندرتا اجرا می شود و پرونده زنی  که در پاسگاه پلیس سکته کرد (فیلم های دوربین مداربسته و گزارش های پزشکی قانونی مستقل حاکی از نبود رفتار نادرست) .
ما اطمینان داریم که محور مقاومت علیرغم این ضربه سنگین بدون سر خم کردن ادامه خواهد داد.
سازمان‌های خود «سوسیالیست» و «کمونیست» خوانده در غرب، که اغلب آنها معمولاً به محض نام بردن از ایران، هر گونه تظاهر بر ضد امپریالیسم بودن  را کنار می‌گذارند، شاید حتی از رسانه‌های پرو ناتو  خشن‌تر باشند. این شارلاتان ها در خشم هیستریک علیه سابقه یک انترناسیونالیست واقعی که جمهوری اسلامی ایران نمایندگی میکند پیوسته متحد شده به طور قابل پیش بینی محکوم سازی خود را حول آن محورهای تبلیغاتی متمرکز کرده اند که مستقیماً از رسانه های امپریالیستی گرفته می شود.
از سوی دیگر، واکنش جهان غیرامپریالیستی به شدت واکنشی از غم و اندوه و همدردی مردم ایران در از دست دادن رهبر صادق و مخلصی بود که زندگی خود را وقف ارتقای رفاه آنها کرد. رئیسی به حمایت فعالانه از آرمان مظلومان در فلسطین، یمن، لبنان، سوریه، عراق، ونزوئلا، نیکاراگوئه، کوبا و سراسر جهان مشهور بود.
حتی قبل از تایید مرگ رئیس جمهور، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه تخصص روسیه کمک های تخصصی برای ماموریت نجات، که در جستجوی هلیکوپتر سقوط کرده رئیس جمهور بود، را ارائه کرده بود. گمان می رود کارشناسان روسی در تحقیقات درباره آنچه برای هلیکوپتر رخ داده است، کمک کنند.
معمولاً در موارد تحقیقات پلیسی، انسان به دنبال افرادی با امکانات، انگیزه و فرصت می گردد. سخت نیست که بفهمیم چنین خطوط تحقیقاتی به کجا می رسند، اما واضح است که ایران قصدی برای نتیجه‌گیری سریع یا وارد شدن به اقدامات شتاب‌زده ندارد.
در همین حال، سیل تسلیت از چین تا
ونزوئلا برای درگذشت مردی که به نحو خستگی ناپذیر برای جبران آسیب‌های وارد شده توسط دولت‌های «اصلاح‌طلب» نئولیبرال قبلی تلاش می کرد، سرازیر شد.
شی جین پینگ رئیس جمهور چین با بیان اینکه "مردم چین دوست بزرگی را از دست داده اند"، افزود: "رئیس جمهور در حفظ امنیت و ثبات ایران، ارتقای توسعه و شکوفایی ملی و همچنین تلاش های فعال برای تحکیم و توسعه روابط با چین نقش بسیار مهمی داشته است." 
مشارکت راهبردی جامع ایران.
رئیس‌جمهور رئیسی با نظارت بر پذیرش این کشور در گروه‌های بریکس و سازمان همکاری شانگهای، ایران را با متحدان طبیعی خود در مسکو و پکن مجدداً همسو کرد و به وسواس دولت‌های قبلی در تلاش برای ایجاد روابط دوستانه با آمریکای بی‌رحمانه تهاجمی و متخاصم پایان داد.
رئیسی اغلب در مقابل «اصلاح‌طلبان» متمایل به غرب که برای امپریالیسم ایالات متحده خوشایندتر توصیف می شدبودند، با عنوان یک "تندرو" توصیف می شد. رفقایی که در سالهای «اصلاحات» میخائیل گورباچف ​​در اتحاد جماهیر شوروی زندگی کردند، به خوبی متوجه خواهند شد که منظور از این ایده ریاکارانه چیست.
به نظر امپریالیست ها، هر رهبر سیاسی که منافع مردم خود را ترویج می کند و راه حاکمیت و استقلال را دنبال می کند، هر رهبر سیاسی که بخواهد کشور خود را با دیگر ملت های تحت ستم و مستقل بپیوندد، هر رهبر سیاسی که از ترساندن ببرهای کاغذی و کاخ های شیشه ای سرمایه داران منحط غربی امتناع می ورزد، اجتناب ناپذیر است که به عنوان یک «دیکتاتور»، «تندرو» و «انعطاف ناپذیر» مورد انتقاد قرار می گیرد.
هر رهبر سیاسی غیر اصولی که شیفته زرق و برق ظاهری غرب می شود، به عنوان یک «اصلاح طلب» «شجاع» و «انقلابی» ستایش می شود، و او را می توان خرید.
اینگونه است که کلمات در روزهای زوال حاکمیت سالخورده سرمایه داری از معنای خود جدا می شوند.
دیدن اینکه چه تعداد به اصطلاح «سوسیالیست ضد امپریالیست» و حتی بسیاری از سیاستمداران در جهان تحت ستم، برای درک این واقعیت تلاش می کنند، مفید است. امپریالیسم به روسری زنان، حکومت سکولار، حقوق بشر یا آینده کره زمین اهمیتی نمی دهد.
اینها صرفاً بهانه هایی برای پنهان کردن موضوع واقعی است، و آن این است که ایران کشوری قدرتمند و غنی از منابع است که از تسلیم کردن کنترل اقتصاد خود به امپریالیسم امتناع می ورزد و حتی نسبت به  بسیاری از کشورهای سوسیالیست، سیاست انترناسیونالیستی پیشروئی را دنبال کرده است.
رئیس‌جمهور رئیسی و آیت‌الله خامنه‌ای این را به خوبی درک می‌کردند و به همین دلیل بود که این دو نفر با نفرت خاصی از سوی رسانه‌های امپریالیستی مورد توجه قرار گرفتند.
نقش رهبری در محور مقاومت
رئیس‌جمهور رئیسی تنها یک ماه قبل از مرگش، با ایستادگی در برابر ترور جنایتکارانه کشتار رهبران نظامی ایران که در سفارت ایران در سوریه ملاقات داشتند توسط اسرائیل، یک بار دیگر توانایی خود را ثابت کرده بود. پیامی که او به متجاوزان نسل کش فرستاد، واضح بود: "اگر ما را بیش از حد تحریک کنید، ما ابزاری داریم که ماشین آلات نظامی شما را به طور کامل نابود کنیم."
پیروزی غرب ممکن است فقط نوعی فرصت طلبی باشد. اما، مانند همه چیز، حقیقت در نهایت آشکار خواهد شد. فعلاً مشخص است که ایران خردمندانه عمل میکند. علیرغم تلفات هولناک غیرنظامیان در غزه، جنگ علیه صهیونیسم در حال حاضر به گونه ای انجام می شود که تخریب منطقه را به حداقل برساند و در عین حال خسارات وارده به رژیم صهیونیستی و حامیان آن در حیطه های نظامی، اقتصادی، سیاسی و در دادگاه را به حداکثر برساند.
افکار عمومی جهان
ما شکی نداریم که صبر استراتژیک ایران در نهایت به ثمر خواهد نشست. عملیات مقاومت در برابر طوفان الاقصی که توسط رزمندگان فلسطین در 7 اکتبر آغاز شد، ضعف اسرائیل و حامیان آن را در همه جبهه ها برجسته کرد. روندی آغاز شده است که نه تنها با نابودی دولت اسرائیل و استقرار فلسطین آزاد در سرزمینی از رودخانه تا دریا، بلکه با بیرون راندن امپریالیسم آمریکا از کل منطقه خاورمیانه پایان خواهد یافت.
زنده باد محور مقاومت
زنده باد مبارزه عادلانه و قهرمانانه مردم فلسطین و مردم غرب آسیا برای رهایی خود از بند سرمایه انحصاری!
ترجمه: نویدا سادات نبی پور
ویرایش: علی مجتهد جابری
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.

Write comments...
or post as a guest